granit firma budowlana

granit firma budowlana

Dlaczego Cinco de Mayo Obchodzony

Cinco de Mayo to meksykańska święto, które obchodzone jest powszechnie w Stanach Zjednoczonych; mimo bardzo wielu Amerykanów zaznaczyć ten dzień co roku z parady, imprezy i inne wydarzenia, wielu z nas nie wie wszystkiego, dużo o Cinco de Mayo innego niż chcielibyśmy uczcić to święto.http://www.sipi.com.pl/plantpax-rockwell-automation-library-of-process-objects/ Więc dlaczego tkaniny sklep online jest Cinco de Mayo obchodzony zarówno tutaj w Stanach Zjednoczonych iw Meksyku? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, odpowiedź na oba te pytania.

W Meksyku, piątego maja (która jest dosłownie co Cinco de Mayo oznacza w języku hiszpańskim) to święto meksykańskiego zwycięstwa nad Francuzami w 1862 bitwie pod Puebla. To nie jest meksykańska Dzień Niepodległości, wbrew temu, co wielu ludzi wydaje się, że; Dzień Niepodległości Meksyku jest rzeczywiście 16 września, a kraj ogłosił niepodległość od Hiszpanii przez całą drogę z powrotem w 1810 roku, ponad pół wieku przed wydarzeniami z Cinco de Mayo.

granit firma budowlana

Napoleon III Francji zdecydował się podbić naród młody i zainstalować Habsburgów księcia Maksymiliana jako władcy marionetek Meksykańskiej i najechał pod pretekstem załatwienia warunki spłaty zadłużenia z Benito Juarez, prezydent Meksyku w tym czasie. Bitwa o Puebla był jednym z pierwszych wielkich bitew, co stanie się pełna skala wojna między dwoma krajami, które będą trwać przez kolejne pięć lat, zanim Meksyk był w stanie wysłać opakowanie francuskiej.

Bitwa została wygrana przez wojska meksykańskich pod dowództwem Mexican General Ignacio Zaragoza, choć szanse są ułożone w dużym stopniu na korzyść Francuzów, którego dobrze wyszkoleni żołnierze zawodowi liczniejsze Meksykanów o prawie 12:58. Zwycięstwo było inspiracją dla ludzi w całym kraju, aby oprzeć się inwazji obcego, a reszta, jak mówią, to już historia. Jednak święto nigdy nie złapany na jako główny wypoczynku krajowego w Meksyku i Cinco de Mayo obchodzony jest głównie w Puebla i Mexico City.

Artykuł napisany przez: artykuły papiernicze

Author: e-granity.pl

Share This Post On